RSS
środa, 14 lipca 2010
Znajdź se hobby

Pisząc hobby - mam na myśli coś z czego nie będziesz zarabiał pieniędzy. O ile to prawda, że świetne biznesy mogą powstać z czegoś co zaczęło się jako hobby (i nie ma w tym nic złego by tak rozpoczynać), to wówczas dochodzi do momentu kiedy powinieneś sobie znaleźć inne (faktyczne) hobby.

Dlaczemu? A dlatemu że hobby powinno być czymś co cię odpręża, jest przyjemne, ale jest też różne od tego co robisz na codzień. Taka mała odskocznia. Gdy staje się biznesem, nawet jeśli ciągle to lubisz, to przestaje być hobby. Jeśli dla hobby zaczynasz programować to świetnie. Hobby ciągle może być hobby jeśli tworzysz użyteczne rzeczy. Jeśli jednak twój projekt zaczyna się przeradzać w konkurencję dla Space Management Software albo jakiegoś innego giganta specjalistycznego oprogramowania to świetnie! Ale czas na to żebyś też znalazł sobie prawdziwe hobby a obecne przekształcić w pracę.

Nie ma hobby całkowicie bezpiecznych (niekomercyjnych) ale zawsze są mniej i bardziej bezpieczne. Wierszoklectwo dla przykładu jest dość wysoce niekomercyjne jakby ktoś się rozglądał ;-)

03:09, kraftusny
Link Dodaj komentarz »
Archiwum